Projekt dokončen

Sociální bydlení Nymburk

Sociální bydlení v Nymburce
Typ projektu

Byty

Lokalita Nymburk
Počet bytů

7 0 Volných

Rok dokončení

2018

  • Projekt sociálního bydlení v unikátní lokalitě umístěné 100 metrů od náměstí Přemyslovců v Nymburce
  • Sedm bytů 1+kk a 2+kk ve dvou patrech bytového domu disponujícího společným prostorem kolárny a kočárkárny
  • Veškerá občanská vybavenost v dochozí vzdálenosti

Po rekonstrukci domu v ulici U Staré sladovny, dříve využívaného jako bowling bar a herna, vznikne 7 nových bytů. Cílem bylo vybudovat dostupné nájemní bydlení, které umožní sociálně vyloučeným osobám a osobám ohroženým sociálním vyloučením vstup do nájemního bydlení. Byty budou využívány osobami v bytové nouzi, které nemají kvalitní bydlení a zázemí pro život, například matkami samoživitelkami. 

Tento projekt je realizován naší partnerskou nadací Polabský nadační fond.

Popis lokality

Město Nymburk leží na obou březích Labe, 50 km východně od Prahy. Město disponuje skvělou občanskou vybaveností a nabízí četné možnosti sportovního vyžití. Další výhodou je velký počet parků - příkladem může být největší nymburský park Ostrov, který vybízí k příjemným procházkám podél Labe a k řadě sportovních i volnočasových aktivit.

Nymburk je město s bohatou historií, které bylo založeno jako královské město již ve 13. století. Historickou dominantou města jsou středověké hradby z pálených cihel a gotický chrám sv.Jiljí, nacházející se na starém kostelním náměstí. V současnosti je Nymburk rostoucím moderním centrem středního Polabí a díky své strategické poloze je ideálním místem k životu pro stále více lidí, kteří si ho vybírají nejen pro jeho výborné umístění a krátkou dojezdovou vzdálenost do Prahy.

IMG-0387.JPG
2d25fe068a21f42e366760c8190d8cfa.jpg
20100907020425.jpg

Potřebujete více informací? Kontaktujte nás!

Souhlas se zpracováním osobních údajů udělený v souladu s ustanovením čl. 7 Nařízení Evropského Parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů)